Meble laboratoryjne » Wyspowe » Stelaż typ C

Stelaż typ C

Proponowane przez nas stoły wyspowe najczęściej w dwóch wymiarach długości 3000 oraz 2400 x 1500 mm to rozwiązania optymalnie dobrane do potrzeb klienta. Dzięki zastosowaniu szerokiej gamy materiałów blatów oraz różnorodności stelaży - typoszereg A lub C każdy z Państwa znajdzie tu rozwiązanie optymalne dla siebie... Stoły te posiadają najczęściej na jednym lub obu końcach stanowisko zlewowe jedno lub dwu komorowe. Oprócz dużych komór zlewowych o wymiarach 445 x 445 mm w standardzie naszych stołów oferowane są dwa lub jeden zlewik o wymiarach 295 x 145 mm na odcieki. Przy każdym ze zlewów wyprowadzona jest z blatu armatura laboratoryjna pokryta chemoodpornym tworzywem. Wykonanie stołów zgodnie z PN EN 13150 gwarantuje Państwu bezpieczną pracę ze szkodliwymi substancjami, z którymi każdy laborant styka się co dzień. Oprócz podstawowych mediów czyli zaworów wody ciepłej i zimnej oraz gniazdek 230 V, każdy z oferowanych zestawów może zostać doposażony w dowolne media w wybranych przez Państwa miejscach co znacznie ułatwia pracę. Dzięki takim rozwiązaniom można stworzyć wybrane przez siebie rozłożenie mediów na stole. Oferowane przez nas stoły wyspowe posiadają dużą różnorodność zarówno w opcjach oferowanych blatów jak i komór zlewowych. Nadstawka znajdująca się na stole wyposażona jest w gniazdka elektryczne 230 V w ilości trzech sztuk na kolumnę, w standardzie posiada dwie półki może być jednak na życzenie klienta wykonana w wersji do połowy zabudowanej. Nadstawka tworzona jest modułowo co gwarantuje dużą dowolność w projektowaniu mebla.


Nasi konsultanci pomogą Państwu w doborze odpowiedniego materiału oraz zaprojektują w oparciu o rozmowę z Państwem laboratorium na miarę waszych potrzeb i oczekiwań.

Stoły wykonane są z elementów modułowych co umożliwia konfigurację konstrukcji stołu laboratoryjnego.
W stole laboratoryjnym wyróżniamy:

- płytę roboczą z obrzeżem lub bez (wykonaną z materiałów wybranych przez Klienta)
- Konstrukcję nośną (szafka ze stelażem)
- Nadstawkę instalacyjną wysoką lub niską (na wymagania Klienta)
- Zlewy i zlewiki wmontowane w płytę roboczą

Stoły wyspowe przeznaczone do użytkowania w warunkach o następujących parametrach klimatycznych :

- klimat: scalony, chłodno – umiarkowany
- usytuowanie w pomieszczeniach zamkniętych, suchych, ogrzewanych lub klimatyzowanych
- temperatura powietrza od 288 do 298 K 9 15 – 25oC
- wilgotność względna 40-70 %

 

STELAŻ TYPU C – SERIA Q – OPTIMAL

 

Stelaże tego typu wykonane są z profili zamkniętych stalowych malowanych farbą proszkową epoksydową chemoodporną. Wymiar profilu 60 x 30 x 2. Stelaże te zakończone są stopkami z możliwością regulacji wysokości poziomu stołu w zakresie 60 – 80 mm. Stelaże tego typu cechują się dobrą wytrzymałością na obciążenia. Dzięki zastosowaniu stelaży serii Q – OPTIMAL możemy także konfigurować dowolne ciągi, ma ona jednak zastosowanie w pracowniach dużych , przestronnych gdzie ścisła zwarta zabudowa ma mniejsze znaczenie. W tym przypadku również ich budowa zapewnia możliwość dostępu pod mebel, jednak dostęp do instalacji przez system szafek podwieszanych jest nieco trudniejszy i wymaga fachowej porady. Stelaże serii Q – optima nie są polecane do pracowni mikrobiologicznych.Informacje dodatkowe


Stoły wyspowe
szerokość długość wysokość
1 500, 750 mm 1 200 - 6 000 mm 750, 900 mm

 

• Możliwe także wykonanie w wymiarach niestandardowych