Sprzęt laboratoryjny » Suszarka laboratoryjna

Suszarka laboratoryjna do szkła

Suszarka na gorące powietrze typ QSL-1 jest urządzeniem laboratoryjnym przeznaczonym do suszenia szkła laboratoryjnego. Zwarta i prosta konstrukcja pozwala na szybkie suszenie dużej ilości szkła laboratoryjnego oszczędzając czas oczekiwania na ten proces. Urządzenie wyposażone w różnej wielkości średnicy króćce dające możliwość suszenia szkła laboratoryjnego wielu rodzajów i wielkości. Urządzenie to posiada możliwość wyboru dwóch trybów suszenia – ciepłym oraz zimnym powietrzem.

Suszarka do szkła pozwala na suszenie jednocześnie 56 sztuk różnego rodzaju szkła: kolb, pipet, zlewek, probówek itd. Urządzenie wyposażone jest w 24 króćce o średnicy 16 mm (do większych naczyń) i 32 króćce o średnicy 11 mm (do mniejszych naczyń), przez które nawiewane jest powietrze. Rurki wylotowe wykonane ze stali kwasoodpornej zapobiegają korozji oraz niepożądanym działaniom większości czynników chemicznych.

Panel sterowania jest umieszczony z przodu urządzenia. Na panelu znajdują się dwie kontrolki – zasilanie oraz grzanie. Urządzenie posiada również przełącznik pomiędzy ciepłym i zimnym powietrzem oraz elektroniczny timer 10÷120 min. Timer posiada płynną elektroniczną regulację z automatycznym odłączaniem nawiewu i grzania. Układ suszenia jest zabezpieczony przed przegrzaniem bezpiecznikiem termicznym.

Wentylator nawiewowy został wyposażony w prosty do demontażu i wymiany filtr powietrza zapobiegający zabrudzaniu się suszonego szkła. Filtr ten nie pozwala na dostanie się kurzu oraz innych zabrudzeń z otoczenia do suszonego szkła. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu powierzchni obudowy resztki wody odprowadzane są wężykiem do zlewika.

Urządzenie posiada 24-miesięczną gwarancję, serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.Informacje dodatkowe


Wymiary (S x G x W) 325 x 360 x 920 mm
Moc znamionowa 900 W
Temperatura nawiewu 74°C - 80°C
Zasilanie 230 V / 50 Hz
Gwarancja 24 miesiące